Opatření vlády ve vztahu k jednání orgánů právnických osob

(15.2.2021, ČTK)

Pro jednání orgánů firem, tedy například představenstva nebo dozorčí rady, nebo volbu jejich členů například na valné hromadě, vláda schválila výjimku ze zákazu volného pohybu osob. Na tiskové konferenci po dnešním jednání vlády o tom informoval ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

V případě, že se zasedání bude účastnit více než deset lidí, je nutné, aby měli účastníci minimálně antigenní test, dodržovali rozestupy dva metry a používali respirátory nebo chirurgické roušky. Maximální počet osob je podle Havlíček stanoven na 50, pokud nejde o zasedání nezbytné pro splnění zákonných povinností.

Na jaře zpravidla firmy organizují na základě hospodářských výsledků předchozího roku valné hromady. Na nich akcionáři rozděluji zisk nebo vybírají členy představenstva či dozorčích rad.

Vláda dnes po dohodě s hejtmany vyhlásila nouzový stav od půlnoci na pondělí na dva týdny. Opatření týkající se aktivit pro volný čas či kultury budou platit nadále, doplnil Havlíček. Zároveň dnes kabinet upravil provoz úřadů, mají fungovat podle normálních úředních hodin, aby mohli lidé využívat jejich služeb. Otevřou se také výdejová okénka knihoven. Nově bude možné vykonávat ve školách komisionální zkoušky.


Partneři

csrb mmr cicb