TZ - změna úrokové sazby v programu Panel 2013+

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) sjednotil úrokovou sazbu u programu Panel 2013+ na 1,98 % p.a.

 

S platností od 1. července 2019 sjednotil SFRB úrokovou sazbu v jednom z nejžádanějších programů svého portfolia – Panelu 2013+. Její výše bude činit 1,98 %, ať už se jedná o desetiletou, dvacetiletou, nebo třicetiletou dobu splatnosti úvěru.

 

Výše úrokové sazby v programu Panel 2013+ se doposud odvíjela od výše základní referenční sazby EU, k níž se při splatnosti úroku v trvání dvaceti let připočítávalo 1 % p.a., při splatnosti třicet let 2 % p.a. Pouze úrok s desetiletou splatností stál na limitech základní referenční sazby bez připočítávání dalších procent.

Základní referenční sazba EU je úroková sazba, za kterou jsou banky ochotny prodat (půjčit) depozita. Její výše je proměnlivá a od 1. 1. 2019 dosahuje v Česku hodnoty 1,98 %.

„Státní fond rozvoje bydlení reaguje tímto opatřením na aktuální situaci na trhu a přizpůsobuje se zájmu žadatelů,“ říká Hana Pejpalová, ředitelka SFRB, a dodává, „program Panel 2013 + je v současné nabídce revitalizačních programů bytového fondu stále tím nejkomplexnějším, a právě na tuto komplexnost klademe velký důraz. S jeho pomocí je možné opravit nejen například poruchy základů domů, fasádu, střechu či balkony, ale třeba vyměnit starý výtah za nový. A to bych chtěla připomenout, že žádný jiný takový program, s nímž můžete starý výtah nahradit novým, neexistuje.“

Program Panel 2013+ je určen na modernizace bytových domů, cihlových i panelových. Žádat o něj mohou vlastníci bytových domů, fyzické i právnické osoby, města i obce. Byl otevřen v roce 2013 a za dobu jeho trvání se uzavřelo 590 smluv ve výši 2 240,52 mil. Kč.

 

Další informace na www.sfrb.cz

 Zpět na seznam článků

Partneři

csrb mmr cicb