Program SFPI „Vlastní bydlení"

 

STÁTNÍ PŮJČKA NA BYDLENÍ, více zde:…

 

TISKOVÁ ZPRÁVA ze dne 15. 1. 2021

 

Dnešním dnem zahajuje Státní fond podpory investic příjem žádostí do programu Vlastní bydlení. Tato podpora volně navazuje na Program pro mladé, ale nabízí vyšší finanční limity a cílí na širší skupinu žadatelů.

 

O úvěr z programu Vlastní bydlení mohou požádat lidé žijící v manželství nebo registrovaném partnerství, ve kterém alespoň jeden z manželů nebo registrovaných partnerů nedosáhl ke dni podání žádosti o poskytnutí úvěru věku 40 let, nebo osoba do 40 let, jež trvale pečuje o dítě, které nedosáhlo ke dni podání žádosti o poskytnutí úvěru věku 15 let.

„Jedná se o podporu rodin, které si potřebují obstarat své první bydlení,“ říká ředitelka SFPI Hana Pejpalová. „Fond dále poskytne dotaci 30 000 Kč za každé dítě, které se narodí v průběhu splácení úvěru, a zároveň sníží úrokovou sazbu o 0,2 procentního bodu za každé dítě v rodině. Minimální úroková sazba je stanovena na 1 %. Připomínám také, že je možné požádat o přerušení splácení až na dobu 2 let. Naší snahou je především usnadnit život rodinám s malými dětmi.“

Finanční prostředky z úvěru je možné použít na stavbu rodinného domu nebo jeho koupi, na pořízení bytu či na modernizaci stávajícího bydlení. Na pořízení rodinného domu to je až 2,4 mil. Kč, na koupi bytu nebo družstevního podílu až 2 mil. Kč a 600 tis. Kč je možné získat na modernizaci.

„Na našich webových stránkách www.sfpi.cz jsou k dispozici všechny formuláře nutné k podání žádosti o úvěr. Program není časově nijak omezen, ale žádosti momentálně přijímáme pouze poštou nebo datovou službou, a to na našich pracovištích v Praze a v Olomouci,“ dodává Hana Pejpalová.

 

Další informace najdete na www.sfpi.cz.

Mgr. Karolína Smetanová
ředitelka komunikace

Státní fond podpory investic Vinohradská 1896/46
120 00 Praha 2

tel.: +420 221 771 631
mobil: +420 720 107 177


15. 1. 2021

Autor: SMBDZpět na seznam novinek

Partneři

csrb mmr cicb