PODMÍNKY PRO UBYTOVÁNÍ UPRCHLÍKŮ V NÁJEMNÍCH BYTECH

Tisková zpráva

24. 03. 2022

 

Obce, které chtějí pomoci uprchlíkům z Ukrajiny tím, že je ubytují v nájemních bytech postavených pomocí podpory z programů, které administruje SFPI, najdou na stránkách SFPI informace, jak mají v tomto případě postupovat, aby nebyla porušena pravidla nařízení vlády, jimiž se programy řídí.

 

„I když bychom se maximálně snažili, nedokážeme se vžít do situace, jakou prožívají lidé, kteří z Ukrajiny prchají před bezprecedentní válečnou agresí. Jednou z prvotních věcí, kterou potřebují vyřešit, je ubytování. Na Fond se obracejí obce, zda mohou uprchlíkům pronajmout nájemní byty, které postavily s podporou peněz z programů Fondu. Vzhledem k tomu, že je taková výstavba vázaná poměrně přísnými pravidly, zveřejňujeme informace, jakým způsobem je možné pronájem ukrajinským uprchlíkům umožnit,“ říká Hana Pejpalová, ředitelka Státního fondu podpory investic.

Obce, které chtějí výše uvedeným způsobem uprchlíkům pomoci, najdou na stránkách www.sfpi.cz aktuální informace, jak postupovat. Krom toho si zde mohou stáhnout vzor čestného prohlášení, na jehož základě bude možné byty pronajímat. Čestné prohlášení je jak v češtině, tak v ukrajinštině.

„Chtěla bych zdůraznit, že ani v této tíživé situaci nezapomínáme na obyvatele Česka, protože víme, jak vysoká poptávka po bytech je. Programy Výstavba pro obce a Nájemní byty, z nichž je možné obecní byty stavět, jsou kontinuálně otevřené a lze z nich stále čerpat peníze na další výstavbu,“ dodává Hana Pejpalová.

Mgr. Karolína Smetanová

ředitelka komunikace

Více zde .....

 


24. 3. 2022

Autor: sfpiZpět na seznam novinek

Partneři

csrb mmr cicb