Novým ředitelem Státního fondu rozvoje investic byl jmenován Mgr. Daniel Ryšávka.

Tisková zpráva

 

datum: 2. 5. 2023

Novým ředitelem Státního fondu rozvoje investic byl jmenován Mgr. Daniel Ryšávka. Do funkce ho dnes uvedl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daniel Ryšávka se oblasti státní správy a samosprávy, podpory veřejných investic, udržitelného rozvoje regionů či sociálního a dostupného bydlení věnuje na mezinárodní úrovni už od studia. Absolvoval Masarykovu univerzitu v Brně, a především francouzskou prestižní školu pro nejvyšší státní úředníky École nationale d´administration (ENA) ve Štrasburku. Poté sbíral profesní zkušenosti ve veřejné správě i v soukromém sektoru v několika evropských zemích – působil na francouzském ministerstvu obrany či v Erste Group Bank v Bruselu.

Do Státního fondu podpory investic přechází z Národní rozvojové banky, kde spolupracoval na přípravě finančních nástrojů a veřejných investic pro dostupné bydlení v gesci MMR. Během svého profesního života získal bohatou praxi v oblasti financování a udržitelnosti projektů veřejné infrastruktury. Daniel Ryšávka by ve své funkci rád z těchto dlouhodobých zkušeností ze zahraničí čerpal a mimo jiné využil příklady nejlepší praxe z Evropských zemí a institucí, především v oblasti projektové podpory

a financování sociálního a dostupného bydlení.

„Rád bych navázal na to nejlepší, co se v SFPI v posledních letech udělalo, a zároveň se chci zaměřit na hledání nových nástrojů a programů ke zvyšování dostupnosti bydlení. Bohužel problematiku dostupného bydlení roky nikdo systematicky neřešil, proto bych se chtěl podílet na nastartování této důležité změny, která spoustu lidí, ať už mladých rodin, seniorů, zaměstnanců nejpotřebnějších profesí nebo občanů s nízkými příjmy vyvede z tíživé situace. Toto vnímám jako hlavní prioritu, kterou se budu snažit ze všech sil prosazovat,“ říká Daniel Ryšávka.

Státní fond podpory investic je samostatnou právnickou osobou zřízenou zákonem č. 211/2000 Sb., která patří mezi nepřímo řízené organizace Ministerstva pro místní rozvoj. Účelem Fondu a jeho veřejným posláním je podporovat udržitelný rozvoj obcí, měst a regionů, bydlení a cestovního ruchu.

Mgr. Karolína Smetanová

ředitelka komunikace

Státní fond podpory investic

Vinohradská 1896/46

120 00 Praha 2

mobil: +420 720 107 177

e-mail: smetanova.karolina@sfpi.cz

 


2. 5. 2023

Autor: SMBDZpět na seznam novinek

Partneři

csrb mmr cicb